HomeČRDokument: 22 let zločinu České televize proti pluralitě a svobodě slova

Dokument: 22 let zločinu České televize proti pluralitě a svobodě slova

-

Dlouhých, dlouhých 22 let jsme čekali, až lidé pochopí, že to byla tenkrát komedie. Ta spacáková vzpoura byla zahájena prý proto, aby už neměly politické strany vliv na výběr radních a aby prý mohla být „konečně“ Česká televize veřejnoprávní nezávislou a hovořit za lid. A ten lid jde dnes říct, že svoboda slova není chválení úzkou partičkou kolem Moravce Brusel a USA, a plácat se po zádech, ale právo říkat i názor lidu. A chceme zpravodajsví zpět: pluralitní, svobodné.

 

Jedna skupina dávala rozhovory, že bojuje za svobodu slova. A druhá skupina? Dávala rozhovory, že bojuje za… Svobodu slova. Zahraniční redakce tehdy byly na kolaps. Pochopit se nedalo.

A až teprve poslední dva roky si lidé začínají uvědomovat ten rozdíl: zatímco my kolem divadla Ta Fantastika jsme peticí žádali skutečnou svobodu slova pro všechny, ta mainstreamová v čele s Rumlem, Halíkem, Havlem, rodinným klanem Pajerových a dalšími žádala svobodu slova – tu správnou, jedinou, unijní a proamerickou, posvěcenou Bruselem a nikdy jinak. Karta se obrátila: totalita přešla na západ a my se začali obracet na východ s prosbou o svobodu slova. Svět se zbláznil a zvrátil.

Všechna jména jako Bobošíková, Hodač a další jsou sice výrazná, ale v tomto procesu naprosto bezvýznamná: ten boj za skutečnou svobodu slova jsme prohráli a zvítězila ta jediná správná svoboda slova – mainstreamová a úžasně americká. Už 21. prosince začala naše podpisová akce, později začala podpisová akce iniciativy Česká televize – věc veřejná, jejímž mluvčím se stal Jan Kraus. K 2. lednu 2001 ji podepsalo přes 120 tisíc lidí. Naopak pod výzvu Občanská podpora legálního vedení ČT, kterou organizovalo Divadlo Ta Fantastika, se ke stejnému datu podepsalo 3 500 lidí. I zde je vidět, jakou měli zpočátku převahu „Rumlové a spol“. Česká televize v roce 2000 a dnes: kolik lidí jí tenkrát věřilo a co se z toho vyklubalo.  Nyní je stále větší odpor k jejímu dnešnímu prolhanému zpravodajství lze to předložit jako překrásnou ukázku, zda vždy musí mít velká většina pravdu. A i zvětšující se odpor k Evropské unii je tomu důkazem!

I když vláda a televize tvrdí (neprolhaně) opak!

Doba temna trvá dodnes. Pouze malé servry a redakční stránky se pokouší nahradit disent a předkládat i jiný pohled, než ten zaručeně správný, bruselský. 

A o tom ten pochod k České televizi dnes je: vraťte nám svobodu slova, nikoliv tu vaši, zvrácenou, ale skutečnou, nezmanipulovanou, prostě svobodu slova a pluralitu.

 

Informace o autorovi Petr Pokorný

0 0 hlasy
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Nejčtenější

0
Budu rád za vaše názory, prosím komentujte.x
Přejít k navigační liště