HomeČESKÁ VLÁDAFialova vláda otevírá dveře migraci. Rakušan má podepsat v Bruselu povinné migrační...

Fialova vláda otevírá dveře migraci. Rakušan má podepsat v Bruselu povinné migrační kvóty

-

migranti hranice

Představitelé vládní pětikoalice Miloš Vystrčil (ODS) a Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), kteří na konci ledna navštívili ústředí Evropské unie v Bruselu, dohodli, že ČR přijme povinné kvóty na migraci. (Foto: Flickr)

Tento příslib minulý týden údajně potvrdil předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové i předseda české vlády Petr Fiala. Stejný slib učinil údajně i slovenský premiér Eduard Heger. Pro obě země tak bude platit nový pakt o povinné solidaritě s migranty navržený Francií.

Minulý týden to oznámil francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin po jednání v Bruselu. Povinná solidarita s migranty podle francouzského návrhu je průlomem oproti minulým dokumentům, kdy se ruší dobrovolnost, kterou si na Bruselu vyvzdorovali země V4 v době, kdy českou vládu vedl premiér Andrej Babiš a slovenskou premiér Robert Fico, kteří společně s premiéry Polska a Maďarska Mateuszem Morawieckim a Viktorem Orbánem dokázali držet jednotný postoj, který Brusel nedokázal zlomit.

Po vítězství koalic v Bratislavě a v Praze Česká republika spolu se Slovenskem tento postoj opustila a podle posledních zpráv se obě vlády rozhodly podpořit francouzský návrh o povinné solidaritě při přijímání migrantů. Tento nový mechanismus navržený Francií, by měl nahradit systém povinných kvót pro přijímání migrantů. Dohoda je prozatím pouze ústní a měla by být písemně stvrzena 3. března na Radě ministrů vnitra v Bruselu. Za ČR by měl tuto kapitulaci před migračním nátlakem EU podepsat ministr vnitra Vít Rakušan. Návrh na povinnou solidaritu, není nic jiného než převlečené povinné kvóty.  

Připojení se k tomuto migračnímu paktu bude pro ČR znamenat, že od léta letošního roku bude naše země povinna odebírat 2 – 3 procenta z celkového počtu převážně muslimských migrantů z Afriky a Asie. To by pro ČR znamenalo přijmout ročně až 50 000 migrantů.

Druhou možností je, že si ČR bude muset převzít určité množství migrantů do tzv. „virtuální péče“, což znamená, že by naše země musela platit náklady na každého takového migranta zemi, ve které se usadí. Tato částka, která zahrnuje obživu a bydlení by se za 1 měsíc pohybovala kolem 1 700 euro na jednoho migranta to je zhruba 42 000 Kč na měsíc, které bychom platili za jednoho migranta státu, kde by byl umístěn. Každých 10 000 migrantů bude stát náš stát kolem půl miliardy korun měsíčně.

Aktualizace:

„Česká republika má dobré azylové řízení. Pokud si někdo zažádá a projde řízením, tak to už samozřejmě Česká republika přijímá. Že by se ale nějak změnila politika České republiky, to ne. My jsme připraveni v té solidaritě pomoci v nárazníkových zónách Evropské unie. Jsme připraveni se na tom podílet, rozhodně ale Česká republika nekývla na nějaký nový přístup. Odmítání povinných kvót za naši zemi platí dál,“ prohlásil Rakušan pro Echo24.

Zdroj: paralelne.cz

0 0 hlasy
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Nejčtenější

0
Budu rád za vaše názory, prosím komentujte.x
Přejít k navigační liště