HomeEko & KlimaKryptoměna, aneb kdo neměl bitcoin, jakoby nežil. Byl debil. Krach obrovské kryptoměnové...

Kryptoměna, aneb kdo neměl bitcoin, jakoby nežil. Byl debil. Krach obrovské kryptoměnové burzy FTX v USA mnohé probudil ze sna!

-

Těžba kryptoměn – toto sousloví mnohé digitální šílence přitahovalo jako vábnička jeleny před honem. A že je to letadlo, si nikdo z těchto zaslepených, hlavně mladých lidí nechtěl připustit: kdo pochyboval, byl zaostalý. A Pirátí měli rypáky v nebeských výšinách: ostatní jsou staří, či nevzdělaní, primitivní blbci.

Kdo chce pochopit, musí přečíst celé, ale stojí to za to!

O co původně šlo: Investiční kryptoměny (neboli digitální měny, také virtuální měny, alternativní měny) Bitcoin, Litecoin, Ethereum jsou nejznámější podkladové digitální měny pro CFD kontrakty forex brokerů. Kryptoměny vznikaly původně jako programátorský teoretický koncept decentralizované nepadělatené a neovlivnitelné měny, oddělené od konkrétního subjektu, který by mohl měnu ovlivňovat (tisknout, devalvovat apod.).

Obrovský souhlas našeho webu: Česko by mělo zamezit jakýmkoliv snahám o rušení plateb v hotovosti, a to především z bezpečnostního hlediska. Shodlo se na tom několik politiků i odborníků z finanční sféry.

A propaganda jela na plné pecky, kdo netěžil digitálně, jakoby nežil: Piráti v čele s Bartošem zvedali rypáky až do nebeských výšin. Digitalizace, digitalizace a nic než digitalizace:

Češi stále kryptoměnám nevěří. Nemají dostatečné znalosti a …

Že ta pospubertální pirátská nadutost dostala konečně ťafku a ukazuje, že digitální měny se zvrhly na pouhé letadlo (POZOR, POKUD NEJSOU UKOTVENÉ, vysvětlení v odkaze dole z roku 2017) a pirátské digitalizaci srazily hřebínky, ukázal krach na americké burze s šílenými následky:

Trvalo necelých osm dní, než se Sam Bankman-Fried dostal od přezdívky „King Of Crypto“největším bankrotářem na světě, navíc už federálové připravují zatykače. Jeho pobyt:

RezidenceNassau, Bahamy
  • Sam Bankman-Fried byl jedním z nejbohatších lidí v kryptoměnách díky své burze FTX a obchodní firmě Alameda Research, než se jeho impérium v ​​listopadu 2022 zhroutilo.
  • Poté, co uživatelé začali rychlým tempem stahovat své investice z FTX, Bankman-Fried vyhlásil bankrot na FTX, americké operace FTX a Alameda Research.
  • Je to ohromující pád z milosti pro Bankmana-Frieda, který byl ohlašován jako moderní JP Morgan za to, že se vrhl na záchranu problémových kryptofirem, než jeho vlastní firma vybuchla.
  • Syn dvou profesorů práva ze Stanfordu studoval fyziku na MIT a obchodoval s ETF v kvantové firmě, než se koncem roku 2017 zaměřil na obchodování s kryptoměnami.
  • V roce 2019 spustil FTX a rozrostl z ní na jednu z předních burz pro nákup a prodej krypto derivátů. Na začátku roku 2022 investoři ocenili FTX a její operace v USA na dohromady 40 miliard dolarů.
  • Většina jeho bohatství, které dosáhlo vrcholu odhadem 26,5 miliardy dolarů, byla vázána na vlastnictví asi poloviny FTX a podílu jejích FTT tokenů.

V lednu 2018 jeho tým vydělával 1 milion dolarů každý den.

Firma není jediným investorem, který od kolapsu impéria pana Bankmana-Frieda ve výši 32 miliard dolarů přišel o úchvatné sumy peněz. FTX měla odhadem 1,2 milionu registrovaných uživatelů, kteří používali burzu k nákupu tokenů kryptoměn, jako je bitcoin a tisíce dalších. Od velkých obchodníků až po každodenní fanoušky kryptoměn, mnozí si kladou otázku, zda někdy dostanou zpět své úspory uvězněné v digitálních peněženkách FTX.

Otázky o skutečné finanční stabilitě FTX začaly vířit poté , co článek na webu CoinDesk naznačil, že velká část obchodního gigantu Alameda Research pana Bankmana-Frieda spočívá na základu tvořeném převážně mincí, kterou vynalezla sesterská společnost FTX, nikoli nezávislá aktivum.

Další obvinění, že Alameda Research použila vklady zákazníků FTX jako půjčky k obchodování , byla vznesena ve Wall Street Journal.

Začátek konce však nastal, když hlavní konkurent FTX – Binance – o několik dní později veřejně prodal všechny své kryptotokeny spojené s FTX. Generální ředitel Binance Changpeng Zhao řekl svým 7,5 milionům následovníků, že jeho společnost prodá podíly „ve světle nedávných odhalení“.

Takový byl a je kryptosvět. Cena bitcoinu klesla na dvouleté minimum a mnozí se ptají – pokud FTX může jít dolů spolu se svým talismanickým vůdcem, co by mohlo klesnout příště?

 

Technické vysvětlení

Na těžbu kryptoměn je ale třeba obrovského výpočetního výkonu a s ním spojených vysokých nároků na prostor, elektrickou energii a chlazení. Těžba kryptoměny (a následný výdělek) probíhá na základě poskytnutí výkonu počítače pro provoz oběhu virtuálních peněz a ověřování jejich transakcí. Počítač ověřuje autenticitu probíhajících transakcí. Navíc je možné spekulovat na budoucí růst kurzu a kryptoměnu kdykoliv prodat některému ze zájemců, který se v současné době v zásadě vždycky najde.

A to je přesně důvod, kdy lidé nechápou, jak Pirát Vymazal drtil zdánlivě „jedním počítačem“ elektrickou soustavu ve služebním poslaneckém bytě.

  Díky umístění serveru v datovém centru nemusí řešit problémy, na něž by narazil v domácích podmínkách, jako je přílišný hluk, nedostatečné chlazení nebo vysoká cena elektřiny. Jedním z nástrojů efektivnější těžby je využití výkonu procesoru grafické karty. Relevantní výdělek však zajistí až použití stroje osazeného několika grafickými kartami. Vhodným způsobem pořízení takového počítače je jeho pronájem, který umožní začít těžit okamžitě a bez větších vstupní investice. Právě cena elektřiny, která je v současnosti v ČR na takové úrovni, že vysoké výdělky těžby v domácích podmínkách takřka neumožňuje.

 

Už v roce 2017 jsme upozorňovali a byli jsme za blázny počítačovým maniakům a debilové pro Piráty

Bitcoin a kryptoměna? Bez ukotvení je to v Čechách známé …

 

Informace o autorovi Petr Pokorný

0 0 hlasy
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Nejčtenější

0
Budu rád za vaše názory, prosím komentujte.x
Přejít k navigační liště