HomeZahraničníMůže dát nemocný Biden sankce na celý svět, nebo už patří do...

Může dát nemocný Biden sankce na celý svět, nebo už patří do blázince? Venezuela…

-

V USA už někteří lidé tvrdí, že definitivní vrchol Bidenova vládnutí nastane, až dá sankce sám na sebe. Že jde dříve bohatý stát ke dnu ho vůbec nezajímá: má starosti, když mluví sám se sebou do zdi, kyne neviditelným davům a … Tentokrát Venezuela.

Caracas

 Zdá se, že USA a Británie jsou přesvědčeny, že peníze a nerostné bohatství v celém světě je prakticky americké a britské a jenom je ve správě jednotlivých zemí. Minimálně se tak chovají.

Poté, co Spojené státy prošly různými možnostmi, jak vypudit bolívarskou revoluci ve Venezuele, zvolily si zbraň: ekonomické sankce (neboli jednostranná donucovací opatření).

Ekonomická blokáda vedená USA také zaznamenala zmrazení a zabavení venezuelských aktiv v zahraničí, včetně dceřiné ropné společnosti CITGO , 31 tun zlata uloženého v Bank of England a řady bankovních účtů.

Zdroje WSJ rovněž hovořily o dohodě mezi administrativou Madura a tvrdou opozicí podporovanou USA, která by „uvolnila“ stovky milionů dolarů na zablokovaných amerických bankovních účtech, které by mohly být použity na dovoz a opravy infrastruktury. Američtí představitelé však rychle bagatelizovali jakékoli vyhlídky a mluvčí Rady národní bezpečnosti Bílého domu Adrienne Watson požadovala od venezuelské vlády blíže nespecifikované „ konstruktivní kroky “, než dojde k jakékoli změně jednostranných donucovacích opatření.

„Naše sankční politika vůči Venezuele zůstává nezměněna. Budeme pokračovat v zavádění a prosazování našich venezuelských sankcí,“ řekla médiím. Bidenova administrativa požadovala, aby se Madurova administrativa znovu zapojila do rozhovorů s pravicovou opozicí vedenou Juanem Guaidóem, která byla v říjnu 2021 přerušena poté, co byl vyslanec venezuelské vlády Alex Saab letecky převezen do USA, aby čelil obvinění z praní špinavých peněz v tom, co Caracas usoudil.

 Zoufalý Biden už se definitivně zbláznil, nikdo už neví, co chce. (Nebo co mu nařizují)

Bidenův Bílý dům v posledních měsících prosazoval omezené sblížení, kdy oficiální delegace odcestovaly do Caracasu v březnu a červnu a setkaly se s Madurem a dalšími vysoce postavenými venezuelskými představiteli. Komunikace na zadním kanálu podle venezuelské vlády přinesla minulý týden výměnu vězňů z „humanitárních“ důvodů.

Předchozí jednání vedla k licencím typu olej za dluh , které umožnily španělskému Repsolu a italské Eni přijímat surový náklad na vyrovnání dluhů, zatímco Bidenova administrativa se snažila pomoci evropským partnerům vypořádat se s energetickou krizí způsobenou ukrajinským konfliktem. Repsol i Eni mají podíly v řadě společných projektů ve Venezuele, ale Trumpova administrativa je donutila k ukončení operací.

Dovětek

Sankce, sankce, sankce, sankce… Sankce pod pořadovým číslem 25658455203659…

Tak to je americký svět v roce 2022

Informace o autorovi Z povolených zdrojů

0 0 hlasy
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Nejčtenější

0
Budu rád za vaše názory, prosím komentujte.x
Přejít k navigační liště