Homeletecké společnostiŠokující odhalení o ukrajinském nákladním letadle s municí, které se zřítilo v...

Šokující odhalení o ukrajinském nákladním letadle s municí, které se zřítilo v Řecku

-

nehoda ukrajinské letadlo

Letadlo, které převáželo zbraně, mělo možná vyzbrojit džihádisty. To lze odvodit z cílových destinací či míst mezipřistání. (Foto: Youtube)

V tomto ohledu jde již jistě jen o spekulace, ale stačí si vzpomenout na dobu před několika lety, kdy byl nalezen muniční sklad ISIS plný evropských zbraní. Pak již mohou být tyto spekulace zase o něco blíže k pravdě.

U řeckého města Kavala na severovýchodě země se v sobotu zřítilo nákladní letadlo. Jde o letoun ukrajinské letecké společnosti Meridian Air, který byl na cestě ze Srbska do Jordánska.

Očití svědci uvedli, že několik hodin po nehodě slyšeli výbuchy. Všech osm cestujících bylo při havárii zabito. Letadlo mělo jako konečnou destinaci Bangladéš a mělo plánované mezipřistání v Jordánsku a Saúdské Arábii. Obě země sousedí s válečnými zónami: Sýrií a Jemenem. A především – Saúdská Arábie již 7 let útočí na Jemen.

Podle zpráv byl na palubě letadla fosfor, který byl určen pro Sýrii a do válkou zničené země měl být dodán přes Jordánsko. Stále však není jasné, kdo by měl být příjemce a k jakému účelu by měl být fosfor použit.

Na palubě Antonova AN-12 bylo celkem 11,5 tuny munice vyrobené srbským výrobcem zbraní Valir doo. Tato společnost je v centru šokujících odhalení, píše bulharská investigativní novinářka Dilyana Gaytandzhieva.

Po katastrofě řecké úřady varovaly před „neznámou bílou látkou“ na místě havárie. Hasiči uvedli, že „cítili, jak jim hoří rty“ a vzduchem víří bílé prachové částice.

Dva hasiči byli převezeni do nemocnice s dýchacími potížemi. Úřady nařídily místním obyvatelům, aby prozatím nevycházeli ven.

#BREAKING: UR-CIC, an Antonov An-12TB cargo aircraft of Meridian Ltd from #Ukraine with flight No. #MEM3032 crashed near #Kavala in #Greece on its way from Nis to Amman! Locals filmed the moment of crash. It was burning when it hit the ground! Engine fire had spread to the wing👇 pic.twitter.com/LQNOEbz1Yd

— Babak Taghvaee – The Crisis Watch (@BabakTaghvaee1) July 16, 2022

Srbská média poukazují na to, že skutečným vlastníkem Valir doo je pravděpodobně srbský obchodník se zbraněmi Slobodan Tešić. Podle amerického ministerstva financí je jedním z největších obchodníků se zbraněmi na Balkáně.

Přestože Amerika uvalila na Tešiće sankce, Valir doo vyvezl v letech 2021 a 2022 do Spojených států ohromných 249 tun srbských zbraní. Například americká společnost Nemo Arms Inc. nakoupila loni 150 tun munice od Valir doo. Náklad byl přepraven z Baru v Černé Hoře do Wilmingtonu v USA.

#BREAKING: Reported scene of Ukranian cargo plane crash in Kavala, Greece. Reports that the Antonov An-12BK lost an engine before crashing.

Unclear how many people were on-board and if the plane was carrying equipment.

pic.twitter.com/NwaVslWzaC

— Moshe Schwartz (@YWNReporter) July 16, 2022

2. února Nemo Arms Inc. koupila 10 milionů nábojů vyrobených Prvi Partizan, výrobcem zbraní řízeným srbskou vládou. Je jedním z hlavních partnerů Valir doo.

Navzdory sankcím dokázal Slobodan Tesič v roce 2019 zaregistrovat společnost v USA: Style Cupid Inc. O činnosti této společnosti není nic známo. K 31. březnu je Style Cupid Inc. neaktivní. Společnost je registrována na 5519 N Military Trail Ste 1016 v Boca Raton na Floridě.

V říjnu 2021 vydalo Tunisko na Tesiče mezinárodní zatykač. Je podezřelý z korupce a praní špinavých peněz.

Řecká státní televize uvedla , že armáda, demoliční experti a zaměstnanci Řecké komise pro atomovou energii se nepřiblížili k místu havárie, dokud nebylo uznáno za bezpečné. „Měření vzduchu zatím nic neodhalila, ale stále byla v oblasti pozorována nestabilita,“ řekl novinářům generálporučík Marios Apostolidis ze severořeckého hasičského sboru. „Jinými slovy, hustý kouř a teplo a bílá látka, kterou nemůžeme detekovat, takže tým speciálních ozbrojených sil nám bude muset dát vědět, co to je a jestli můžeme vstoupit na pole.“

Zdroj: armswatch.com, np.cz

0 0 hlasy
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Nejčtenější

0
Budu rád za vaše názory, prosím komentujte.x
Přejít k navigační liště