HomeHlavníUkrajina: Soumrak Západu?

Ukrajina: Soumrak Západu?

-

24. listopadu 2022 – 06:20


Covid nebyl ani tím zlověstným nositelem smrti, který hrozil zničením masy lidských životů a stál za takové sociální rozdělení, státní nároky, ekonomické otřesy, ale především očkovací teror.

Vysoce zkorumpovaný východoevropský chudobinec Ukrajina stál a stále stojí o to, abychom se rozešli s Ruskem nebo dokonce riskovali jadernou válku.

Pokus Zelenského vedení v Kyjevě obvinit Rusy z havárie ukrajinské rakety na polském území a vyvolat tak pád aliance NATO, měl dopad i v USA, které za prezidenta Bidena brutálně zneužívají Ukrajinu jako protektorátní a záložní armáda , což posiluje skepsi k tomuto „spojenci“. Budoucí republikánská většina ve Sněmovně reprezentantů není v žádném případě zárukou, že se Washington od Kyjeva vzdálí. Ale nyní je více amerických zákonodárců a hlasů proti obrovské vojenské a finanční podpoře nenasytného politického herce Zelenského a jeho kliky.

Protože i Bidenův nejvyšší vojenský poradce nyní prosí o diplomatické řešení, krajně protiruský deník FAZ se v těchto dnech nevyhnul zveřejnění úvodníku pod titulkem „Ukrajinská realita“, který je na své poměry přímo promyšlený. Zakončuje prosebnou větou: „Více než kdy jindy závisí výsledek války nejen na tom, zda déle vydrží Ukrajinci nebo Rusové, ale také na tom, jak daleko sahá trpělivost Ameriky.“ Z této formulace je naprosto jasné, co se stane, až tato trpělivost přestane stačit: pak se podpora Ukrajině podle afghánského vzoru zhroutí jako domeček z karet.

A „semafor“ Německo, zaslepené nadšením pro solidaritu a zelenou bojovnost, opět nesmyslně promrhá mnoho miliard, střelil si obě kolena ruskými sankcemi a přeměnil ho ve slabého amerického vazala. Pak bude bilance škod dokonce na Ukrajině svítat na západě?

Troufám si předpovědět: Ukrajinská hysterie na Západě skončí stejně střízlivě jako hysterie Covida. Bude tomu tak i proto, že k oběma problémům se politici a média přistupovali a stále jsou vysoce iracionálním, emocionálně stimulujícím způsobem. Covid nebyl ani tím zlověstným nositelem smrti, který hrozil zničením masy lidských životů a stál za takové sociální rozdělení, státní nároky, ekonomické otřesy, ale především očkovací teror. Vysoce zkorumpovaný východoevropský chudobinec Ukrajina stále stojí za to, abychom se rozešli s Ruskem nebo dokonce riskovali jadernou válku,“ píše Wolfgang Hübner.

Po afghánském vzoru se podpora Ukrajině zhroutí jako domeček z karet. Pokus Zelenského obvinit Rusy z havárie ukrajinské rakety na polském území a vyvolat tak pád aliance NATO měl dopad i v USA, které za prezidenta Bidena brutálně zneužívá Ukrajinu jako protektorátní a záložní armáda , což posiluje skepsi k tomuto „spojenci“. Budoucí republikánská většina ve Sněmovně reprezentantů není v žádném případě zárukou, že se Washington od Kyjeva vzdálí. Ale nyní je více amerických zákonodárců a hlasů proti obrovské vojenské a finanční podpoře nenasytného politického herce Selenského a jeho kliky.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)

0 0 hlasy
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Nejčtenější

0
Budu rád za vaše názory, prosím komentujte.x
Přejít k navigační liště